loading...

Dlaczego podnoszą się ceny NdFeb?

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej poniektóre z stwierdzonych bodźców takiej koniunktury...

  • Decyzyjne zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem cen podstawowych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie podciąga wycenę minerałów.

  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże wysokie koszty ochrony środowiska, jakie powiązane są z aktualnymi wytycznymi, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie odczuwalne w zamkniętych już, wyczerpanych kopalniach.

  • Chiny aktualnie nie mają konkurencji w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie gdy mówimy o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich tylko umacnia monopolistyczną pozycje Chin, zaś niska podaż w porównaniu do wzrastającego popytu dopuszcza sposobność windowania cen bez utrudnień.

  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na okoliczności na rynku doradzamy:

  • Wykonać oceny bieżących oraz najbliższych planów aby móc w pełni przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.

  • Zakup zapobiegawczy dużej ilości magnesów co uchroni nas przed przyszłym skokiem cen, a zarazem zapewni nam subtelniejszą strategię podwyżek cen końcowego towaru nie odczuwalną istotnie dla naszych przyszłych nabywców.

  • Rozważenie wymienienia magnesów stosowanych do tej pory magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.

  • Musimy dysponować wiedzą, iż współczesny rynek handlu magnesami zdecydowanie skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie mogą stać się normą zatem będzie to miało naturalny wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz firmowy serwis https://xmag.pl nie obsługuje Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube