loading...

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Powodem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku zauważalny jest systematyczny silny przyrost wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odbija się to na wartościach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wycenach wszelakich produktów wytwarzanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej niektóre z stwierdzonych powodów takiej okoliczności...

  • Kierownicze sterowanie Chińskiego Rządu zakresem cen minimalnych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co wymuszenie winduje wycenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednak wysokie koszty osłony środowiska, jakie powiązane są z nowymi normami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej odczuwalne w niedziałających już, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie posiadają rywali w sektorze wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli chodzi o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną role Chin, a szczupła podaż w porównaniu do wzrastającego popytu pozwala na szansę podwyższania odpłatności bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na sytuacje na rynku proponujemy:

  • Dokonać badania obecnych oraz najbliższych planów aby móc w całości zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Skup profilaktyczny maksymalnej porcji magnesów co uchroni nas przed przyszłym skokiem cen, a dodatkowo zapewni nam łagodniejszą strategię podwyżek cen końcowego wyrobu nie zauważalną właściwie dla bezpośrednich kolejnych odbiorców.
  • Rozważenie zamienienia magnesów użytkowanych do tej pory magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Należy mieć wiedzę, iż obecny rynek handlu magnesami znacząco skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się normą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, lecz nasz firmowy serwis https://xmag.pl już nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube