loading...

Dlaczego podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest stały znaczny przyrost wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odkłada się to na cenach magnesów NdFeB, a w następstwie na wartościach wszelkich produktów budowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej poniektóre z stwierdzonych bodźców takiej okoliczności...

  • Centralne administrowanie Chińskiego Rządu poziomem cen podstawowych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie podnosi wycenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednak wysokie koszty ochrony środowiska, jakie powiązane są z nowymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej odczuwalne w niepracujących już, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie posiadają rywali na rynku wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza gdy idzie o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich wyłącznie umacnia monopolistyczną role Chin, zaś niska dostawa w stosunku do kwitnącego zapotrzebowania daje szansę podwyższania odpłatności bez ograniczeń.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na koniunkturę na rynku sugerujemy:

  • Dokonać oceny bieżących oraz przyszłych planów ażeby móc w całości obliczyć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup profilaktyczny maksymalnej ilości magnesów co ustrzeże nas przed przyszłym skokiem cen, a dodatkowo umożliwi nam spokojniejszą strategię podwyżek cen własnego wyrobu nie dostrzegalną właściwie dla bezpośrednich przyszłych klientów.
  • Rozpatrzenie zastąpienia magnesów stosowanych do tej pory magnesami o niższej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Musimy dysponować wiedzą, iż obecny rynek handlu magnesami znacznie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie mogą stać się podstawą więc będzie to miało naturalny wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasz serwis https://xmag.pl już nie obsługuje Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube