loading...

Widać, że rosną ceny magnesów NdFeb? Powodem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny dynamiczny przyrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odkłada się to na wartościach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na cenach wszelkich artykułów konstruowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z stwierdzonych powodów takiej okoliczności...

  • Decyzyjne zarządzanie Chińskiego Rządu zakresem wycen zasadniczych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co nienaturalnie podciąga wartość minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednak duże koszty ochrony środowiska, które nierozłączne są z aktualnymi wytycznymi, ważnymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie odczuwalne w zamkniętych aktualnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie odczuwają rywali w sektorze wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli mówimy o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich wyłącznie utrwala monopolistyczną role Chin, natomiast ograniczona podaż w przeliczniku do wzrastającego zapotrzebowania daje szansę podwyższania stawek bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na koniunkturę na rynku sugerujemy:

  • Wykonać analizy bieżących i przyszłych projektów by móc w całości przewidzieć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Wykup zapobiegawczy znacznej ilości magnesów co zabezpieczy nas przed przyszłym skokiem cen, a zarazem umożliwi nam łagodniejszą strategię podwyżek cen naszego produktu nie zauważalną właściwie dla bezpośrednich przyszłych klientów.
  • Przemyślenie zastąpienia magnesów używanych do tej pory magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Musimy posiadać wiedzę, że obecny rynek handlu magnesami znacznie skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się zasadą i będzie to miało stały wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona xmag.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube